Pohľad do histórie Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice
Výber diel Mikuláša Galandu
Gymnázium M. Galandu: Škola – cesta k tvorivému mysleniu

prijimacie_skusky.jpgV školskom roku 2017/2018 otvárame triedu osemročného štúdia s počtom žiakov 25 a triedu štvorročného štúdia s počtom žiakov 17.

Kritériá pre prijatie uchádzačov o štúdium do I. ročníka pre školský rok 2017/2018

Prihláška na štúdium na SŠ [pdf]
Kritéria pre prijatie na 8 - ročné štúdium v šk. roku 2017/2018 [pdf]
Kritéria pre prijatie na 4 - ročné štúdium v šk. roku 2017/2018 [pdf]

V školskom roku 2017/2018 otvárame v priestoroch Gymnázia Mikuláša Galandu elokované pracovisko ZŠ Školská Turčianske Teplice pre triedu 5. Z. Záväzná prihláška do triedy 5. Z [pdf]

V prílohe nájdete ukážky testov z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

Dňa 22. 3. 2017 sa uskutoční 2. ročník podujatia Deň vody, ktorý organizujú žiaci a učitelia Spojenej školy-Gymnázia Mikuláša Galandu v spolupráci s Mestom Turčianske Teplice pre svojich mladších spolužiakov zo základných a materských škôl. V prostredí mestského parku sa deti pútavou formou naučia dôležité fakty o vode, ale aj to, ako ju šetriť a využívať.

Dňa 9. 3. 2017 sa triedy V .G, I. A, VI. G, II. A, VII. G a III. A zúčastnili besedy na tému extrémizmu s pánom Petrom Pollákom. Beseda slúžila na isté otvorenie očí a na nahliadnutie do tejto často zanedbávanej problematiky. Aby sme si uvedomili, že v každom z nás driemu predsudky,tak nám pán Pollák ukázal fotky 4 Rómov a Rómiek a jednej ženy židovského vierovyznania. Mali sme si tipnúť, aké majú vzdelanie, prácu, z akej rodiny pochádzajú (či z chudobnejšej alebo naopak bohatšej) a čo v živote už dosiahli.

Okresné kolo Dejepisnej olympiády sa uskutočnilo 14.2.2017 v CVČ v Turčianskych Tepliciach. Školu aj seba mali reprezentovať šiesti študenti: z II.G- Lešková A., Krupová K.; z III.G - Jesnská D., Fillová D., Barčin D.; z IV.G - Novák M.

Keďže štyria žiaci práve v tomto termíne boli na zimnom lyžiarskom kurze, nakoniec sa olympiády zúčastnili iba Adelka Lešková a Kristínka Krupová - obe z II.G.

A nezahanbili sa! Stali sa úspešnými riešiteľkami a obe postupujú do krajského kola !

Blahoželáme. PhDr. Drahomíra Miškusová

Dňa 6.2.2017 sa v našej športovej hale odohralo okresné kolo vo volejbale žiakov a žiačok ZŠ Horného Turca. Aj v tomto roku boli naši chlapci a dievčatá úspešní a zvíťazili. V kategórii chlapcov sa podujatia zúčastnili dve družstvá - naši chlapci a družstvo ZŠ Školská TT, v kategórii dievčat sa podujatia zúčastnili tri družstvá - naše dievčatá, družstvo zo ZŠ Školská TT a družstvo ZŠ Horná Štubňa. Gratulujeme.

Súťaže Angličtinár roka, známej tiež pod názvom Best in English sa v ročníku 2016, ktorý sa konal 30. novembra 2016, zúčastnilo 15 107 študentov zo 683 škol z 28 krajín Európy.
Zo Slovenska sa súťaže zúčastnilo 2 937 študentov zo 142 rôznych škôl

Naše gymnázium obsadilo 83. pozíciu v rámci Slovenska a 461. priečku zo všetkých zúčastnených škôl.

Dňa 25. 1. 2017 sa konala na Fakulte environmentálnej a výrobnej techniky na Katedre riadenia strojov a automatizačnej techniky vo Zvolene robotická súťaž pod názvom Robohranie.

Súťaž mala dve súťažné disciplíny:

- 1. Sledovanie čiary a vyhýbanie sa prekážkam.
- 2. Reklama.

Náš tím sa pripravoval na súťaž v zložení Matúš Malina (VI. G), Martin Lukáč (V. G) a Marián Leško (V. G).

dod_2017.png

Dňa 20.1.2017 sa konalo okresné kolo žiakov a žiačok v stolnom tenise. Naše žiačky nám urobili veľkú radosť, keď osadili 1. miesto a žiaci skončili na veľmi peknom 2.mieste. Školu reprezentovali nasledovní žiaci a žiačky:

Samolejová Kristína, Brezniaková Viktória, Biščáková Daniela, Musová Amira, Minarčík Andrej, Zajac Dávid, Leško Marián, Lukáč Martin.

Všetkým srdečne blahoželáme.

 

Výkriky bez ozveny, ktoré ale neostali bez ozveny...

17.1. 2017 sme sa my, študenti III.G, IV.G,V.G,VI.G, VII.G, 1.A, 2.A, 3.A triedy zúčastnili divadelného predstavenia v Slovenskom komornom divadle v Martine. Divadelné predstavenie - príbeh z tradičnej slovenskej dediny inšpirovaný piatimi poviedkami Mila Urbana – sa volal Výkriky bez ozveny.

Stránky

Najbližšie udalosti na škole

Názov Dátum udalosti Popis
Krajské kolo Olympiády z... 27.03.2017 - 08:00

Dňa 27.3.2017 žiačky Adela Lešková a Kristína Krupová z II.G...

Regionálne kolo recitačne... 30.03.2017 - 08:00

Regionálneho  kola  reciitačnej súťaže Vajanského Martin sa...

Okresné kolo vo volejbale... 30.03.2017 -
08:30 do 12:30

Volejbalové družstvo našej školy sa stretne s družstvom...

Kontakt
Spojená škola - Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice
Horné Rakovce 1440/29
03901 Turčianske Teplice
Tel.: Riaditeľ školy: 043 490 15 06
Tel.: Tajomníčka: 043 492 23 28
E-mail: skola@gymtut.edu.sk

qrcode.gif

Server
Debian GNU/Linux, pripojenie do Internetu zabezpečuje INFOVEK, Rodičia (HW, feb. 2009), história webového sídla, správa servera od r.  2002 - P. Štrba.

Mapa stránky

Beží na Drupale
Odoberať Syndikovať