Pohľad do histórie Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice
Výber diel Mikuláša Galandu
Gymnázium M. Galandu: Škola – cesta k tvorivému mysleniu

Opäť sa blíži už tradičná vedomostno-športovo-kultúrna súťaž organizovaná Spojenou školou - Gymnáziom Mikuláša Galandu Turčianske Teplice, kde si môžu päťčlenné tímy žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ z celého Turca a Kremnice otestovať svoje vedomosti a zručnosti z rôznych oblastí a dokázať všetkým, že patria medzi najbystrejšiu a najtalentovanejšiu mládež široko-ďaleko.

zbierambaterky_logo.pngV školskom roku 2016/2017 sa škola zapojila do celoštátneho programu pre ochranu životného prostredia ZbieramBaterky.
Ak sa zaregistruješ na stránke zbierambaterky.sk a zbieraš použité prenosné batérie a akumulátory môžeš ich zameniť za body a získať hodnotné darčeky. Zaregistruj sa teraz!

Súťaž v zbieraní použitých prenosných batérií a akumulátorov !!!

Bližšie informácie u vyučujúceho Mgr. Petra Štrbu (kab. fyziky)

V týždni od 7.11. do 11.11 sa žiaci Gymnázia Mikuláša Galandu znovu zapojili do informatickej súťaže iBobor. Tento rok sa konal už 10. ročník a zúčastnilo sa jej 62 981 súťažiacich z 921 škôl.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov a posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Súťaží sa v piatich kategóriách:

7. decembra 2016 sa konalo 2. kolo súťaže Študentský MIX maratón zamerané na rôzne športové disciplíny ako napríklad skok vo vreci, triafanie loptičiek do koša so zaviazanými očami, člnkový beh, a iné.
Druhá časť kola pozostávala zo športového kvízu.
 

V dňoch 29. a 30. 11.sa naše gymnázium už tradične zúčastnilo Burzy informácií pre voľbu povolania. Podujatie určené žiakom 8. a 9. ročníkov ZŠ a ich rodičom, v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Martine, sa znovu konalo v priestoroch SNK v Martine a zúčastnili sa ho stredné školy zo Žilinského kraja. Žiaci prichádzali v priebehu dopoludnia so svojimi výchovnými poradcami a popoludní s rodičmi a pri jednotlivých stánkoch sa mohli dozvedieť, čím by bolo štúdium na danej škole pre nich zaujímavé a čo im môže ponúknuť pre ich ďalšiu profesionálnu orientáciu

18. 11. 2016 III. G trieda pasovala primánov za právoplatných žiakov našej školy. „Pasovací“ deň sa niesol v duchu dvoch populárnych televíznych relácií - Česko-Slovensko má talent a Dobre vedieť.

Prvá časť pasovania - názvovo upravená na Má I. G talent?- bola veselá, plná tvorivých úloh-speváckych, tanečných, športových, kde primáni museli improvizovať, riešiť hádanky, kresliť, predvádzať pantomímu.

Ak niekto úlohu nezvládol k spokojnosti poroty - Lucie Bíla, Jaro Slávik, Diana Mórová - v podaní žiačok III. G, nasledoval „trest“ v podobe zvláštne ochutenej mafiny -slano-kyslo-trpkej chute...

18. novembra sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku.

V jednotlivých kategóriách súťažili nasledovní žiaci:

 

Kategória 1A (žiaci I.G a II.G) - Nikola Bieliková, Daniel Strapko, Adela Lešková

Kategória 1B (žiaci III.G a IV.G) - Vanessa Khuebachová, Michal Novák, Júlia Ovšáková

Kategória 2A (žiaci V.G/I.A a VI.G/II.A) - Matúš Malina, Rebecca Abrman, Peter Jurášek

Milí budúci vysoškoláci, 
dávam vám do pozornosti nasledujúcu stránku, kde sa dozviete všeličo zaujímavé o našich univerzitách a o študentoch, ktorí sa na ne hlásia.
 

 

14. november 2016 – máme za sebou prvé kolo súťaže, ktorého sa zúčastnili nasledovné tímy:

Základná škola s materskou školou, Ulica školská,Turčianske Teplice                     3 tímy

Základná škola Jána Kollára, Mošovce                                                                     2 tímy

Základná škola Horná Štubňa                                                                                    1 tím

Riaditeľ školy oznamuje, že od 1. novembra 2016 má na našej škole pracovisko školská psychologička.
V prípade potreby stretnutia so žiakmi, rodičmi a inými zamestnancami Spojenej školy je možné si dohodnúť konzultácie e-mailom psychologicka@gymtut.edu.sk alebo na tel. č. 4922328.

Mgr. Igor Arvensis
riaditeľ školy

Stránky

Kontakt
Spojená škola - Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice
Horné Rakovce 1440/29
03901 Turčianske Teplice
Tel.: Riaditeľ školy: 043 490 15 06
Tel.: Tajomníčka: 043 492 23 28
E-mail: skola@gymtut.edu.sk

qrcode.gif

Server
Debian GNU/Linux, pripojenie do Internetu zabezpečuje INFOVEK, Rodičia (HW, feb. 2009), história webového sídla, správa servera od r.  2002 - P. Štrba.

Mapa stránky

Beží na Drupale
Odoberať Syndikovať