Pohľad do histórie Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice
Výber diel Mikuláša Galandu
Gymnázium M. Galandu: Škola – cesta k tvorivému mysleniu

Oznamujem, že slávnostné otvorenie školského roka 2015/2016 sa uskutoční dňa 2. 9. 2015 o 8:00 hod.
pred budovou Gymnázia Mikuláša Galandu.
Otvorenia sa zúčastnia aj žiaci prvých ročníkov osemročného a štvorročného štúdia a žiaci triedy V. Z triedy. Predpokladané ukončenie je o 10:00 hod.
 

Ing. Katarína Hanková
riaditeľka školy

 

Gymnázium Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach oznamuje rodičom žiakov, ktorí nie sú po odvolacom konaní ešte zapísaní na strednú školu - gymnázium, že v našej škole máme  voľné miesta pre 4-ročné aj 8-ročné štúdium.
Podrobnejšie informácie získate na telefónnom čísle 043/4922328, prípadne mailom skola@gymtut.edu.sk.

Mgr. Ľubica Menichová, za r.š.

V školskom roku 2014/2015 sa budú konať prijímacie skúšky pre školský rok 2015/2016 v dňoch 11. 5. 2015 a 14. 5. 2015 (prvé kolo – prvý a druhý termín). Prijímacie skúšky budú formou písomných testov zo Slovenského jazyka a z Matematiky.

V školskom roku 2015/2016 otvárame jednu triedu osemročného štúdia s počtom žiakov 25 a jednu triedu štvorročného štúdia s počtom žiakov 30.

Aj v tomto školskom roku ponúkame možnosť prihlásiť sa pre nasledujúci školský rok 2015/2016 do piatej triedy ( 5. Z ), ktorá bude elokovaným pracoviskom ZŠ Školská, takže výučba bude prebiehať podľa učebných osnov základnej školy, v priestoroch Gymnázia Mikuláša Galandu. V prípade záujmu pripravíme žiakov na prijímacie skúšky na naše osemročné gymnázium. Po skončení 5. Z triedy si môžu žiaci vybrať, či pokračovať v štúdiu na osemročnom gymnáziu alebo na ZŠ Školská Turčianske Teplice, prípadne na inej základnej škole.

Ak máte záujem o štúdium v triede 5. Z v priestoroch Gymnázia Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach, vyplňte priloženú záväznú prihlášku a odovzdajte ju riaditeľke vašej základnej školy alebo priamo u nás na Gymnáziu Mikuláša Galandu osobne alebo mailom: skola@gymtut.edu.sk

Ing. Katarína Hanková, r.š.

Prílohy:

Záväzná prihláška do triedy 5.Z pre školský rok 2015/2016 [pdf]
Prihláška  na štúdium na SŠ [pdf]

prijimacie_skusky.jpgKritériá pre prijatie uchádzačov o štúdium do I. ročníka pre školský rok 2015/2016

Prihláška na štúdium na SŠ

Kritéria pre prijatie na 8 - ročné štúdium v šk. roku 2015/2016

Kritéria pre prijatie na 4 - ročné štúdium v šk. roku 2015/2016

V prílohe nájdete ukážky testov z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

V poslednom čase sa mnohí svetoví režiséri vracajú ku klasickým dielam, ktoré v novej podobe predkladajú súčasnému náročnému divákovi. Ruská klasika nie je výnimkou. Po úspešnom sfilmovaní románu Borisa Pasternaka Doktor Živago a Tolstého Anna Karenina, Američania siahli po najznámejšom románe génia ruskej i svetovej literatúry A.S.Puškina Eugen Onegin.

Tento príbeh citov, ktorý končí ako lekcia mravnosti, keď hlavná hrdinka povýšila zachovanie manželského sľubu nad lásku k mužovi, ktorého nikdy neprestala milovať, oslovil aj našich študentov. Podľa ich reakcií zanechal stopy nielen v ich mysliach, ale i srdciach. A čo viac si učiteľ môže želať!

Dôkazom toho je práca našej nadanej študentky Janky Gavúrovej, ktorá spontánne reagovala na zážitky spojené s týmto filmom a dala ich na papier. Prečítajte si jej zrelú recenziu a tí, ktorí ste ste film videli, môžete sa vyjadriť podobným spôsobom.

K. Janovská

o1.jpgZase sme  dokázali, že naši študenti vedia zviditeľniť seba, svoje gymnázium i svoje mesto....

Dňa 19. 6. 2015 Diana Musová, žiačka kvinty - Gymnázia M.Galandu v Turč. Tepliciach, sa zúčastnila slávnostného vyhodnotenia X. ročníka prestížnej celoslovenskej súťaže z novodobej histórie pre študentov stredných škôl EUSTORY.

Patrila k trom víťazným žiakom v celoslovenskom meradle. Zaujala svojou prácou PRÍBEH JEDNÉHO ŠTUDENTA.

V nej veľmi ľudsky spracovala životný príbeh človeka, ktorý sa stal súčasťou slovenského spoločenstva napriek – vďaka svojim cudzím koreňom.

 Nielenže sa stal plnohodnotným občanom Slovenska, ale svojou prácou, pracovným zaradením, súkromným životom- založením si rodiny  dokonca obohatil  a obohacuje, posúva našu spoločnosť dopredu.

Práca Dianky, jej rodina, ona sama dokazuje možnosť spolužitia rôznych kultúr, národov, náboženstiev. Lebo podstata  nás všetkých je rovnaká - sme ľudia !!!!!

V dnešných časoch je veľmi dobré si to pripomínať, lebo... Tí vnímavejší to chápu, tým druhým  - to  treba stále prízvukovať!

Zápis prijatých uchádzačov sa uskutoční v dňoch od 17.6. do 19.6.2015, v čase od 7:00 do 15:00 hod. v kancelárii tajomíčky školy. Je potrebné priniesť zápisný lístok zo základnej školy.

Ing. Katarína Hanková, r. š. 

Turč. Teplice, dňa 16.6.2015

     Jedno pekné ráno som sa zobudila a zistila som, že je utorok a nás čaká exkurzia do Banskej Bystrice. Cieľom našej cesty bolo Hudobné átrium v Štátnej vedeckej knižnici a návšteva Bábkového divadla na Rázcestí. Rýchlo som si nachystala desiatu a utekala som na vlak. Na stanici nás už čakala pani učiteľka Brngalová.

    Cesta ubehla rýchlo, napočítali sme 22 tunelov. Konečne sme prišli do vytúženej Bystrice. Cestou zo stanice sme prešli okolo Múzea SNP, pešou zónou a dostali sme sa do Hudobného átria. Tu dostal každý z nás svoj audio box, slúchadlá na uši a mohli sme pracovať s hudbou. Bolo to veľmi zaujímavé. Potom nám ešte premietli kreslenú rozprávku o skupine Beatles.

Aj tento rok, podobne ako po roky minulé, sa naši študenti zapojili do 18. ročníka súťaže v literárnej tvorbe – Paulinyho Turiec. Slávnostné vyhodnotenie spojené s odovzdávaním cien sa konalo 28. mája 2015 v Literárnom múzeu Slovenskej národnej knižnice v Martine.

Krásne druhé miesto sa podarilo obsadiť Zuzke Michalkovej zo IV. G triedy, ktorej poviedka „Old friends (Starí známi)“ dokázala zaujať odbornú porotu. Konkurencia bola totiž veľká. Do súťaže, ktorá týmto rokom vstúpila do dospelosti, sa zapojilo až 51 autorov so 100 prácami z gymnázií, stredných odborných škôl a základných škôl z Martina, Turčianskych Teplíc, Žiliny, Vrútok, Čadce, Turzovky, Trstenej, Kysuckého Nového Mesta, Dolného Kubína, Liptovského Mikuláša či ZUŠ zo Starej Ľubovne.

A my, súhlasiac s myšlienkami a vyjadreniami poroty, sa pripájame k poďakovaniu žiakom – autorom, „ktorí nechcú patriť do žiadneho -izmu, ale túžia byť iní a sami sebou“. Pretože, našťastie, ešte i v dnešnom svete mladých ľudí sú takí, ktorí sa potrebujú vyjadrovať. Vyjadrovať nie jazykom „ulice“, ale slovom umeleckým.

A akým príbehom Zuzka zaujala? Práve týmto...

Poslednú májovú sobotu Mesto Turčianske Teplice v spolupráci s komisiou školstva, športu a kultúry pripravilo pre deti, rodičov a všetkých záujemcov tradičné podujatie "Cesta rozprávkovým lesom". Účastníci mali možnosť putovať po vyznačenej ceste mestom, kúpeľným parkom a cestičkami v lesoparku Bôr, na ktorej stretli záhradníka so 7 trpaslíkmi, vodníka s vílami, veselé zvieratká, Janka a Marienku s ježibabou v Perníkovej chalúpke, Červenú čiapočku s vlkom a poľovníkom, Mimoňov, ale aj dopravnú hliadku a tanečníkov z folklórneho súboru.

Stránky

Najbližšie udalosti na škole

Názov Dátum udalosti Popis
Prevencia 09.09.2015 - 09:55

Dňa 9.septembra o 9.55 sa v rámci prevencie sociálno-...

Prevencia 28.09.2015 - 08:55

Dňa 28.septembra o 8.55 sa v rámci prevencie...

Kontakt
Spojená škola - Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice
Horné Rakovce 1440/29
03901 Turčianske Teplice
Tel.: Riaditeľka školy: 043 490 15 06
Tel.: Tajomníčka: 043 492 23 28
E-mail: skola@gymtut.edu.sk

qrcode.gif

Server
Debian GNU/Linux, pripojenie do Internetu zabezpečuje INFOVEK, Rodičia (HW, feb. 2009), história webového sídla, správa servera od r.  2002 - P. Štrba.

Mapa stránky

Beží na Drupale
Subscribe to Syndikovať