Pohľad do histórie Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice
Výber diel Mikuláša Galandu
Gymnázium M. Galandu: Škola – cesta k tvorivému mysleniu

DRUHÉ KOLO PRIJÍMACÍCH SKÚŠOK NA GYMNÁZIU MIKULÁŠA GALANDU sa uskutoční dňa 21. 6. 2016.

Podrobnejšie informácie nájdete v prílohe (pdf).
 

Výsledky prijímacieho konania nájdete v prílohách ( pdf ).

Zápis sa uskutoční v dňoch 16. 05. 2016 ( 07:00 - 17:00 ) a 17. 05. 2016 ( 09:00 - 17:00 ).

Na zápis je potrebné priniesť zápisný lístok ( vydáva ZŠ ) a vyplnenú záväznú prihlášku.

 

Ing. Katarína Hanková, r. š. 

prijimacie_skusky.jpgV školskom roku 2016/2017 otvárame triedu osemročného štúdia s počtom žiakov 25 a triedu štvorročného štúdia s počtom žiakov 17.

Kritériá pre prijatie uchádzačov o štúdium do I. ročníka pre školský rok 2016/2017

Prihláška na štúdium na SŠ [pdf]
Kritéria pre prijatie na 8 - ročné štúdium v šk. roku 2016/2017 [pdf]
Kritéria pre prijatie na 4 - ročné štúdium v šk. roku 2016/2017 [pdf]

V školskom roku 2016/2017 otvárame v priestoroch Gymnázia Mikuláša Galandu elokované pracovisko ZŠ Školská Turčianske Teplice pre triedu 5. Z. Záväzná prihláška do triedy 5. Z [pdf]

V prílohe nájdete ukážky testov z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

V rámci kultúrneho podujatia Dni mesta Turčianske Teplice 2016 svojim vystúpením v bloku určenom prezentácii škôl na území mesta naše gymnázium reprezentovali žiaci Sára Rihaneová, VI.G, Barbora Musilová, IV.G, Lea Mračková I.A, Alexandra Kajanová, V.G, Patrik Labat, Adrián Cobas, Diana Musová, Paulína Balejová, Rudolf Šimo, VI.G, Zuzana Michalková, Aurel Kubacka, V.G, Peter Jurášek, I.A a Tomáš Šteuček ukážkou spoločenských tancov, hudobno-literárnym pásmom "Dospelá" a spevom.

V  júnový utorkový podvečer, 7. 6. 2016, sa niektorí žiaci V. G triedy z Gymnázia Mikuláša Galandu spoločne so svojimi rodičmi rozhodli spríjemniť si deň účasťou na opere Macbeth.  Do Štátnej Opery v Banskej Bystrici sa vybrali autobusom, v ktorom okrem nich boli aj iní milovníci opery z Turčianskych Teplíc.

Keď mal  Giuseppe Verdi v roku 1846 napísať operu pre Florenciu, rozhodol sa pre Macbeth. Macbeth a Lady Macbeth patria k jedným z najväčších postáv Williama Shakespeara, ale sú taktiež aj vrcholovými charaktermi vo Verdiho opere. Postavu  Lady Macbeth stvárnila hosťujúca gruzínska sopranistka Nana Mariani, ktorá ohúrila svojim výkonom každého v sále.  Počúvať počas predstavenia jej sopránový hlas bol pre mňa naozaj nezabudnuteľný zážitok. Hlavného hrdinu hral jeden z najvýznamnejších talianskych barytonistov Carlo Guelfi a jeho dobrého priateľa Banca si zahral rodák z Albánska Frano Lufi.

Zuzana Michalková, študentka V.G triedy, sa aj tento rok zúčastnila literárnej súťaže vo vlastnej tvorbe Paulínyho Turiec.

Do súťaže sa zapojila so svojou poviedkou Znovunájdení a presadila sa  v konkurencii študentov z okolitých stredných škôl.  Umiestnila sa na 1. mieste vo svojej kategórii a 24. mája si  prevzala diplom v priestoroch Gymnázia V. P. Tótha v Martine.

Odborná porota Zuzku označila za nádejný talent a povzbudila v ďalšej tvorbe. Pripomeňme, že minulý rok získala v tejto súťaži krásne 2. miesto.

Zuzke zo srdca gratulujeme a ďakujeme za reprezentovanie školy!

Mgr. Ivana Kolenová

45_vyrocie_skoly_20_5_2016_047.jpg20. mája 2016 sa na gymnáziu Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach zavreli symbolicky brány za tohtoročnými maturantami, do školy sa vrátia už len aby úspešne zdolali maturitné otázky.

Ich osemročné, resp. štvorročné štúdium uzavrela slávnostná akadémia venovaná tentokrát aj oslavám 45. výročia zriadenia gymnázia v podobe, ako ho poznáme dnes.

História  školy je ale podstatne dlhšia. Teplické gymnázium je totiž jedným z pokračovateľov najstaršieho slovenského Gymnázia v Kláštore pod Znievom.

V školskom roku 1970/71 však stredná škola nadobudla dnešnú podobu. Dnes je jej oficiálnym názvom Spojená škola Turčianske Teplice a jej súčasťou je aj Materská škola a Základná škola Horné Rakovce.

V sobotu 28. mája mesto Turčianske Teplice pri príležitostí sviatku detí pripravilo tradičné podujatie - Cesta rozprávkovým lesom, na ktorej deti z nášho mesta, ale aj hostia zo širokého okolia, so svojimi rodičmi, starými rodičmi, súrodencami mohli stretnúť známe postavy z tradičných aj novodobých rozprávok. Po splnení úlohy na jednotlivých stanovištiach získali sladké a chutné odmeny. Aj študentky našej školy - A. John, A. Musová, IV. G, A. Kajanová, A. Ďurecová, V. Dafčíková, V.G a L. Mračková, I. A pod vedením p. uč. Mračkovej aktívne prispeli k zdarnému priebehu veľmi vydarenej akcie a zvládli približne 500 detských účastníkov. Zároveň školu reprezentovali aj členky Mestského parlamentu mladých D. Musová, VI. G a Z. Michalková, V. G trieda.

Aj touto cestou sa im chcem poďakovať za ich ochotu venovať svoj voľný čas "dobrej veci" a reprezentácii školy. Tešíme sa na ďalšie ročníky a už teraz pripravujeme pre nich zaujímavé úlohy.

Od februára do konca apríla v priestoroch školy jeden krát týždenne popoludní sa 24 žiakov pri tónoch hudby zoradilo na tanečné pozície, aby spoznali čaro „spoločenskej výchovy“. Pod vedením trénerky, bývalej aktívnej tanečnej majsterky a dlhoročnej spolupracovníčky s Gymnáziom, p. Beáty Pišnej sa 12 dvojíc učilo zvládnuť základné držanie tela, postavenie a kroky jednotlivých štandardných, latinsko-amerických, ale aj novodobých tancov. Podľa jej slov ich pokroky rástli z hodiny na hodinu, boli veľmi ctižiadostiví, disciplinovaní a „chtiví“ naučiť sa čo najviac.

22. apríla je Deň Zeme. Zem je planéta, na ktorej žijeme a nemáme v úmysle sa z nej sťahovať. Chceme žiť v čistom, zdravom prostredí. Aj študenti Gymnázia M. Galandu pomohli upratať vonkajšie plochy mesta v rámci týždňa aktivít ku Dňu Zeme. Na fotografii žiaci II. G pri zberaní odpadkov v blízkosti MŠ Rakovce. Kiež by boli ľudia uvedomelí a hádzali odpadky do koša.

Stránky

Kontakt
Spojená škola - Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice
Horné Rakovce 1440/29
03901 Turčianske Teplice
Tel.: Riaditeľka školy: 043 490 15 06
Tel.: Tajomníčka: 043 492 23 28
E-mail: skola@gymtut.edu.sk

qrcode.gif

Server
Debian GNU/Linux, pripojenie do Internetu zabezpečuje INFOVEK, Rodičia (HW, feb. 2009), história webového sídla, správa servera od r.  2002 - P. Štrba.

Mapa stránky

Beží na Drupale
Odoberať Syndikovať