logo-smm-247px.png

  • Jedinečná možnosť pre žiakov ôsmych a deviatych ročníkov ZŠ zmerať si sily so svojimi rovesníkmi.
  • Odborným garantom súťaže je Paneurópska vysoká škola v Bratislave.
  • ŠMM má 3 kolá, na konci ktorých víťazná škola získa putovný pohár mesta Turčianske Teplice.
  • Tešíme sa na Vás.
  • Príďte a ukážte kto je „Kráľom základných škôl“!

 

Pohľad do histórie Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice
Výber diel Mikuláša Galandu
Gymnázium M. Galandu: Škola – cesta k tvorivému mysleniu

vianocne_prianie_2014_15.jpg

Gymnázium Mikuláša Galandu Vás srdečne pozýva

na dni otvorených dverí

4. decembra 2014 a 29. januára 2015 od 9.00 - 17.00 hod.

Príďte sa pozrieť na našich učiteľov a žiakov, ktorí budú svoju školu prezentovať rôznymi zaujímavými aktivitami. Ukážeme Vám priestory a vybavenie našej školy a športovej haly, predstavíme Vám predmety, ktoré sa na našej škole vyučujú, vysvetlíme Vám ako môžete na našej škole získať vodičský preukaz na počítače a vodičský preukaz na auto, ukážeme Vám ako pracuje náš krúžok Lega, vyskúšate si testy na prijímacie skúšky, zabavíte sa pri chemických, biologických a fyzikálnych pokusoch (☺ máme novú chemikárku ☺), naučíte sa niečo po anglicky, rusky, nemecky a španielsky, uvidíte ako sa učíme zvládať sieťové technológie.

 

Zároveň Vás pozývame na druhý ročník

vedomostnej a športovej súťaže

ŠTUDENTSKÝ MIX MARATÓN,

ktorú vyhlasuje Mesto Turčianske Teplice,
v spolupráci s Gymnáziom Mikuláša Galandu,
pod odbornou záštitou Paneurópskej vysokej školy.

Súťaž sa uskutoční v troch kolách, v dňoch 19. novembra 2014, 4. decembra 201429. januára 2015 v priestoroch Gymnázia Mikuláša Galandu. Je určená pre žiakov ôsmych a deviatych ročníkov základných škôl. Jej cieľom je zmerať si sily a vedomosti v oblasti Slovenského jazyka a literatúry, Anglického jazyka, všeobecného prehľadu o Európskej únii a športových súťaží. Pre najlepších žiakov sú pripravené zaujímavé ceny a pre ich školu putovný pohár Mesta Turčianske Teplice.

Príďte a ukážte, čo je vo vás.

Srdečne sa na vás tešíme! ☺

Ing. Katarína Hanková, riaditeľka školy

V dňoch 10. a 11. decembra sa na našej škole uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže PYTAGORIÁDA. Súťažili všetci žiaci z tried V. Z, I. G, II. G a III. G. Najúspešnejšou riešiteľkou sa stala Viktória Marčeková, V. Z trieda, ktorá správne vyriešila všetkých 15 zadaní a za rýchlosť riešenia získala ešte 9 bodov (za každé celé ušetrené 4 minúty z limitu času na riešenie t.j. 6O minút).  V kategórii P6 - šiestaci a prímani - 1. miesto obsadila Alex Samčíková s počtom bodov 17, druhé miesto Samuel Strapko. Z kategórie P7 zo žiakov sekundy nebol žiadny úspešný riešiteľ. Z III. G triedy zo 16 zapojených žiakov sa 8 stalo úspešnými riešiteľmi (správne vypočítali 10 úloh z 15), z nich najlepším bol Marián Leško, 12 + 9 -21 bodov, na druhom mieste Martin Lukáč, 13 + 3 - 16 bodov a so ziskom 15 bodov boli Amira Musová, Andrej Minarčík a Laura Lavičková. Všetci títo žiaci budú našu školu reprezentovať v obvodnom kole, ktoré sa uskutoční v marci 2015.

Úspešným riešiteľom gratulujem a prajem zopakovanie výsledku aj v ďalšom kole.

Mgr. Zdenka Mračková, realizátorka školského kola

V dňoch 25. a 26. novembra 2014 sa žiaci našej školy zúčastinili krajského kola dvojčlenných družstiev chlapcov a dievčat v kategórii žiakov ZŠ a SŠ na Gymnáziu V.P.Tótha v Martine. Družstvo dievčat, Athina John III.G, Petra Michajlovová V.G, skončili na krásnom 3. mieste. V miunulom školskom roku vo finále skončili na 4.mieste, družstvo chlapcov, Patrik Zauška V.G a Andrej Minarčík III.G, sa do finálovej štvorky nedostali a celkove skončili na 7. mieste, družstvo dievčat SŠ Barbora Pliešovská a  Kristína Hrivnáková, VIII.G, skončilo na 7.

pasovanie_0_ig_2014.jpg5. decembra 2014 sme my, žiaci tercie, pasovali prímanov za právoplatných žiakov našej školy. Pasovací deň sa niesol v duchu GymTube a tvorili ho 3 časti - Youtube challenge, Farma a vedomostné kvízy. Prímani mali za úlohy, napr.: pripraviť bryndzovú pomazánku, "podojiť" kozu, zatancovať, zaspievať alebo zacvičiť si jógu. Ak niekto úlohu nezvládol, čakal ho "trest" v podobe ďalšej úlohy. Nakoniec sme všetkých žiakov "skrášlili" v našej maskérni. Ale všetky úlohy žiaci aj s pani profesorkou triednou Mgr. Evou Brngalovou hravo zvládli. Pasovacie dopoludnie sme ukončili odovzdaním pamätných dekrétov, ktoré boli spečatené vlastnoručným podpisom a odtlačkom vlastného nosa.

Mobil                        Mobil                         Mobil
Užitočný, otravný,           Moderný, otravný              Šikovný, všestranný
Zvoní, vibruje, otravuje     Stíšim, vypnem, odložím ho    Zabaví, vybije sa, zazvoní
Je to dobrá vec              Zabijak súkromia              Čo by sme bez neho robili
Telefón                      Príšera                       Spojenie

Na trase Martin - Teplice
tlačí ma lakťom na líce
vysoký pán v károvanom saku,
ľutujem, že nesedím vo vlaku.

V preplnenom autobuse je to ale riadny „prúser“.
Každé ráno, každý deň je to ako hrozný sen.
Každý sa tam na mňa tlačí, až mi dupkom stoja vlasy.
Stojím tam na jednej nohe, zas mám z toho vlasy hore.
Akoby to nestačilo, uľavil si zase Miro.

Keď už som raz nastúpil,
skoro som sa nezmestil.
Plný, plný autobus,
Uvoľnite miesta kus.

Zrazu tetka vystúpila,
mnoho miesta  uvoľnila.
Posuniem sa v smere jazdy,
zrazu šofér silno brzdí.

Ach. Opäť ráno. Neznášam ich. Kedysi som rána miloval-obzvlášť sledovať východ slnka. No dnes mi len pripomínajú, že som 72-ročný osamelý starý muž. Ešte nikdy som sa tak opustene necítil. Ani keď som sa počas 2. svetovej vojny ukrýval v horách sám celé týždne. Možno ma mali radšej Nemci zabiť. Napokon, rodinu som mal v bezpečí, ktoré v danej dobe ponúkalo Švajčiarsko. A keby som bol ja len vedel, ako ostanem na starobu sám, bol by som sa hádam aj vzdal.

Stránky

Najbližšie udalosti na škole

Názov Dátum udalosti Popis
Projekt KomPrax 09.01.2015 - 09:40

"Zatočme s nudou" - na aktivitách sa zúčastnia žiaci I.A a V.G...