Pohľad do histórie Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice
Výber diel Mikuláša Galandu
Gymnázium M. Galandu: Škola – cesta k tvorivému mysleniu

prijimacie_skusky.jpgV školskom roku 2016/2017 otvárame triedu osemročného štúdia s počtom žiakov 25 a triedu štvorročného štúdia s počtom žiakov 17.

Kritériá pre prijatie uchádzačov o štúdium do I. ročníka pre školský rok 2016/2017

Prihláška na štúdium na SŠ [pdf]
Kritéria pre prijatie na 8 - ročné štúdium v šk. roku 2016/2017 [pdf]
Kritéria pre prijatie na 4 - ročné štúdium v šk. roku 2016/2017 [pdf]

V školskom roku 2016/2017 otvárame v priestoroch Gymnázia Mikuláša Galandu elokované pracovisko ZŠ Školská Turčianske Teplice pre triedu 5. Z. Záväzná prihláška do triedy 5. Z [pdf]

V prílohe nájdete ukážky testov z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

Dňa 26.1.2016 sa v Žiline uskutočnilo krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.

V kategórii B našu školu reprezentovala Diana Musová - VI.G a v kategórii C Barbora Musilová - IV.G.

Úlohy boli tento rok veľmi náročné, obe študentky dôstojne obstáli  a zaradili sa v bodovom ohodnotení k tej lepšej časti súťažiacich.

Ďakujeme.

V rámci medzinárodného projektu Výzva 56 našu školu navštívila kol. zo Základnej školy v Kroměříži. V prílohe si môžete prečítať jej vyjadrenie k návšteve.

Mgr. Zdenka Mračková, spolupracujúca s účastníčkou

19. januára 2016 sa v priestoroch CVČ Úsmev v Turčianskych Tepliciach uskutočnilo obvodné kolo Matematickej olympiády v kategóriach piataci a deviataci. Našu školu reprezentovali 2 žiaci z V. Z triedy, kde Nicolas Lučan vyhral svoju kategóriu. V kategórii deviatakov súťažilo 6 žiakov. Víťazom sa stal Martin Lukáč, na druhom mieste bol Marián Leško a úspešnou riešiteľkou bola aj Amira Musová, všetci žiakmi kvarty. V kategórii Z9 sa postupuje aj do krajského kola, kde boli navrhnutí všetci úspešní riešitelia z okresu. Veríme, že postúpia a úspešne budú opätovne reprezentovať našu školu. Ďakujeme za výborné výkony, blahoželáme a v budúcnosti prajeme ešte veľa skvelých výsledkov.

Mgr. Mračková, vedúca PK 

fll_2015_bb_gymkaci_priprava_robot_game.jpgUž po štvrtý krát náš tím GYMKÁČI v zložení M. Leško (IV.G), M. Lukáč (IV.G), P. Chlapík (IV.G), M. Skypala (IV.G), P. Považai (IV.G) a A. John (IV.G) súťažil v robotickej súťaže FIRST LEGO League (FLL).

Regionálne kolo súťaže FLL sa konalo 14. 1. 2016 v CVTI-SR-ŠVS BB a Aule obchodnej akadémie v Banskej Bystrici. 

Témou 8. ročníka FLL bolo Trash Trek - Spracovanie odpadu. V regionálnom kole súťaže FLL v  Banskej Bystrici súťažilo celkovo 13 tímov. 

Súťaž spočíva v turnaji, ktorý pozostáva zo štyroch rovnocenne hodnotených častí: Robot-Design, Robot-Game, Prezentácia výskumného projektu a Tímová práca.
 

V časti Tímová práca, GYMKÁČI obsadili 1. miesto a  domov si odniesli krásnu cenu ako najlepší tím súťaže regionálneho kola FLL v B. Bystrici.

V časti Robot-Design, tím obhajoval svojho robota a jeho naprogramovanie.  Podarilo sa im zaujať hodnotiteľov natoľko, že získali krásne 2. miesto. V časti Prezentácia výskumného projektu tím obsadil pekné 3. miesto.

fll_2015_bb_gymkaci.jpg

Po prezentácií výskumného projektu
 

Robot-Game sa skladá z 3 kôl a súťaži sa na pripravených stoloch. Podmienky v tejto časti súťaže sú vždy premenlivé (slabé osvetlenie, nerovnosti na stole, zvlnený podklad, únava, nepozornosť atď.). S týmito podmienkami sa museli popasovať Martin Lukáč a Marián Leško a počas prípravy, aj medzi jednotlivými kolami museli preprogramovať robota tak, aby plnil jednotlivé úlohy. V tejto časti súťaže tím očakával dosiahnutie lepších výsledkov. Počas plnenia úlohy v druhom kole ale nastal u robota nečakaný výpadok senzorov a tým strata očakávaných bodov za splnenie úloh. Tretie kolo dopadlo lepšie ako prvé, ale nestačilo to na tých najlepších v tejto časti. Ak by sa podarilo v tejto časti získať viac bodov, GYMKÁČI by v celkovom hodnotení dopadli ešte oveľa lepšie.

GYMKÁČI v celkovom hodnotení obsadili 3. miesto a dosiahli tak zatiaľ najväčší úspech v tejto súťaži.

fll_2015_bb_gymkaci_po_sutazi.jpg

Po odovzdaní cien a skončení súťaže FLL 2015 v BB

Dňa 13. 1. 2016 sa v Centre voľného času Úsmev na ZŠ Školská v Turčianskych Tepliciach konalo OK OAJ v kategóriách 1A (žiaci 5. - 7. ročníkov ZŠ a prvého a druhého ročníka osemročného gymnázia) a 1B (žiaci 8. a 9. ročníkov ZŠ a tretieho a štvrtého ročníka osemročného gymnázia).

Z našej školy sa ho v kategórii 1A zúčastnila Lea Dafčíková z II.G a v kategórii 1B Athina John a Barbora Musilová zo IV.G.

Úlohy olympiády boli náročné, ale dievčatá sa s nimi "popasovali", ako najlepšie vedeli a s výsledkom môžu byť všetky tri spokojné.

vianocne_prianie_2015.jpg

Dňa 10. 12. 2015 si traja študenti kvarty "zmerali sily" vo vedomostiach a zručnostiach z rodného jazyka v CVČ v Turč. Tepliciach.

V konkurencii dvanástich súťažiacich sa nestratili.

Marián Leško obsadil 6. miesto,

Martin Lukáč  sa umiestnil na 4. mieste.

Barbora Musilová pôjde reprezentovať našu školu i celý okres Turčianske Teplice do Žiliny - na krajské kolo

Olympiády zo SJL, keďže vyhrala - obsadila 1. miesto.

Gratulujeme a ďakujeme všetkým trom za snahu a záujem ukázať, čo vedia!

PhDr. Drahomíra Miškusová

     Trieda III.G si tento školský rok pripravila pasovací večierok pre žiakov I.G, ktorý sa niesol v duchu známych televíznych relácií. Zvolili si preň názov GYMSHOW.

     V rámci rôznych relácií, ktorých názvy si terciáni upravili po svojom (Karma, 1 proti 1, Svorka, Milujem Gymnázium, Varí X lepšie ako Y?, Gymtut Star, Strieka ti to?, Nákupné gymtuťáčky, Žumpár hľadá ženu, Prima šéf či Traktor strachu), plnili žiaci I.G úlohy vystihujúce tému danej relácie. "Na ocot" neostala ani triedna pani učiteľka, RNDr. Ivica Kováčová, ktorej pri vykonávaní svojej "misie" pripravili dvaja primáni chutné občerstvenie. Mimochodom skonštatovala, že jej jedlo veľmi chutilo a bolo aj pekne naaranžované.

Všetci prváci zvládli svoje zadania na jednotku (hoci niektorí sa s nimi museli "pasovať" viac než iní) a stali sa tak ozajstnými žiakmi Gymnázia Mikuláša Galandu.

Učitelia školy podporujú iniciatívu bratislavských učiteľov bd_2015.jpga dňa 10. 12. 2015 sa zapoja do Babysitting Day - Deň varovania.

Milí rodičia, dňa 10.12.2015 sa koná akcia Babysitting Day – Deň varovania. Štát poskytuje na vzdelávanie a výchovu Vášho dieťaťa tak malé prostriedky, že to pokryje výdavky iba na jeho stráženie – varovanie. Babysitting je ale pre každé dieťa málo, preto upozorňujeme na to, že my ho chceme aj vychovávať a vzdelávať. V momentálnych podmienkach to nie je možné. A my sa odmietame ďalej len nečinne prizerať.

Stránky

Kontakt
Spojená škola - Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice
Horné Rakovce 1440/29
03901 Turčianske Teplice
Tel.: Riaditeľka školy: 043 490 15 06
Tel.: Tajomníčka: 043 492 23 28
E-mail: skola@gymtut.edu.sk

qrcode.gif

Server
Debian GNU/Linux, pripojenie do Internetu zabezpečuje INFOVEK, Rodičia (HW, feb. 2009), história webového sídla, správa servera od r.  2002 - P. Štrba.

Mapa stránky

Beží na Drupale
Subscribe to Syndikovať