Pohľad do histórie Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice
Výber diel Mikuláša Galandu
Gymnázium M. Galandu: Škola – cesta k tvorivému mysleniu

plenarne_rz_19_9_2017_1.jpg

Dňa 19. septembra 2017 sa uskutočnilo plenárne zasadnutie OZ RZ GMG v Turčianskych Tepliciach. Chcem sa poďakovať v mene vedenia školy a Rady rodičov všetkým rodičom, ktorí si našli čas a zúčastnili sa plenárneho zasadnutia a následne zasadnutí v jednotlivých triednych kolektívoch. Verím, že aj touto formou nám pomôžete šíriť dobré meno nášho gymázia a tak ako povedala na záver svoje myšlienky predsedníčka OZ RZ GMG podporíte snahu o zachovanie školy aj do budúcnosti.

Súčasťou účelových cvičení, ktoré boli organizované na našej škole vo štvrtok 14. septembra, boli majstrovstvá školy v cezpoľnom behu. Súťažilo sa v jednotlivcoch a družstvách. Dĺžka tratí bola od 800 do 1300m. Výsledky sú nasledovné:

Kategória mladšie žiačky - triedy 5.Z, 1.G, 2.G - zvíťazila Samčíkova z 1.G, na druhom mieste Domková z 1.G a tretie miesto Kotúčová M. z 1.G, v družstvách zvíťazila 1.G v zložení Samčíková, Domková, Kotúčová.

Spoločnosť TalkTalkCourses v spolupráci s naším gymnáziom ponúka žiakom a študentom našej školy jedinečnú možnosť rozšírenia jazykových kompetencií záujemcov.

Ide o ponuku týždňového jazykového kurzu, ktorý vedú zahraniční lektori priamo na našej škole, pričom prihlásiť sa naň môžu žiaci všetkých ročníkov nášho gymnázia a podľa počtu prihlásených sa vytvoria približne vekovo rovnorodé skupiny. Podmienkou na vznik aspoň jednej skupiny je 15 prihlásených žiakov; maximálny počet žiakov na skupinu je 23.

Riaditeľstvo Spojenej školy oznamuje všetkým žiakom a rodičom školy, že slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018 sa uskutoční v pondelok

4. septembra 2017 o 8.00 hodine pred budovou Gymnázia Mikuláša Galandu Turčianske Teplice.

Slávnostného otvorenia v týchto priestoroch sa zúčastnia aj žiaci V. Z triedy - dislokovaného pracoviska ZŠ s MŠ Školská, Turčianske Teplice. 

Riaditeľstvo školy oznamuje, že úradne hodiny v čase od 21. 8. 2017 do 31. 8. 2017 sú od 8.00 hod. do 13.00 hod. v kancelárii tajomníčky školy.

Posledný týždeň v škole sme si spríjemnili dvomi výletmi po Slovensku. V utorok ráno sme vlakom docestovali do Žiliny, pretože nám pani profesorka triedna, Katarína Janovská, vybavila prehliadku závodu Kia Motors. Prišli sme do obrovského komplexu, ktorý sa nachádza na kraji Tepličky nad Váhom. Hneď si nás pod svoje ochranné krídla zobral náš sprievodca pán Veverka, ktorý nám po celú dobu prehliadky hovoril zaujímavé informácie. Celý závod sme aj z bezpečnostných dôvodov nevideli. Pán Veverka nás zobral do dvoch hál, konkrétne do Zvarovne a do Montážnej haly.

V dňoch 10. až 18. júna sa dve žiačky našej školy pod vedením pp. Mračkovej pridali k výpravnej skupine študentov Gymnázia Veľká Okružná zo Žiliny a vydali sa na sever. Cez Poľsko, so zastavením v hlavnom meste - Varšave, sme docestovali do hlavného mesta Estónska - Tallinnu. Po jeho prehliadke sme prenocovali v hoteli a ráno sa opäť vydali na "dlhú" cestu do druhého najväčšieho mesta Ruska - PETROHRADU. Tu sme zažili jedinečnú skúsenosť multikulturality na hoteli, pri prehliadke mesta a jeho najkrajších a najvzácnejších historických a architektonických pamiatok, ktorými sú napr.

Dňa 27. júna 2017 v rámci letného kurzu trieda II.A pokorila najvyšší vrch Chočského pohoria Veľký Choč. Výstup sme zahájili z Valaskej Dubovej - od známej Jánošikovej krčmy. Cesta na vrchol nebola jednoduchá, išlo o neustále striedanie mierneho a strmšieho stúpania. Cesta trvala do dvoch hodín. Počasie nám pripravilo nádherný výhľad na všetky svetové strany. Po polhodinovom kochaní sa prírodou  a občerstvení sme sa vrátili späť po tej istej trase. Z výstupu boli žiaci nadšení.

Školský rok vždy treba ukončiť vo veľkom štýle. Tentokrát sme však „zamenili“ Turiec za niečo veľkolepejšie. Vysoké Tatry.

V pondelok 26. 6. sme sa ráno v takmer plnej zostave zišli na teplickej vlakovej stanici odkiaľ sme s prestupom vo Vrútkach úspešne docestovali až na stanicu Poprad – Tatry. Spolu s ťažkými cestovnými taškami sme sa presunuli k nástupišťu tatranských elektrických železníc a docestovali sme až do Starého Smokovca, kde sídlilo naše trojdňové prechodné bydlisko – penzión Koliba. Po ubytovaní a rozdelení izieb sme s neskrývaným nadšením vytiahli päty z izieb a cestou do dlho očakávanej Tricklandie sme vyšli na neďalekú vyhliadku. Tricklandia uchvátila nielen nás, ale aj našu triednu Mgr. Z. Mračkovú a pani psychologičku K. Ďurecovú, ktoré s nami výlet bravúrne zvládli a „pretrpeli.“ Ani po veľmi chutnej večeri sme nezaháľali a vybrali sme sa na prechádzku, smerom na Tatranskú Lomnicu k Studenému potoku, ktorý mal byť údajne „za touto zákrutou,“ ako nám bolo povedané no skutočnosť bola o nejaký ten kilometer iná...

viki2_majsterka_slovenska.jpgDňa 24. júna 2017 sa v Trenčíne uskutočnili  Majstrovstvá SR v atletike. Viktória Marčeková, žiačka sekundy a členka AK ZŤS Martin,  v kategórii mladšie žiačky  v disciplíne beh na 600m zvíťazila časom  1:45,64 min. a stala sa  Majsterkou Slovenska v tejto disciplíne.

K tomuto športovému úspechu blahoželáme, prajeme jej veľa chuti a energie k dosahovaniu ďalších skvelých výkonov a sme hrdí, že je žiačkou nášho gymnázia a aj touto formou prispieva k šíreniu jeho dobrého mena.

 

Stránky

Najbližšie udalosti na škole

Názov Dátum udalosti Popis
Veľtrh organizácií pracuj... 22.09.2017 - 09:00

Na akcii, ktorú organizuje Mestský parlament mladých Turčianske...

Medzigeneračné spoločensk... 25.10.2017 - 13:00

V rámci Mesiaca úcty k starším sa na pôde školy odohrá súťaž...

G-Robot 27.10.2017 - 08:00

Súťaže sa  priestoroch Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha...

Kontakt
Spojená škola - Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice
Horné Rakovce 1440/29
03901 Turčianske Teplice
Tel.: Riaditeľ školy: 0918 947 252
Tel.: Tajomníčka: 043 492 23 28
E-mail: skola@gymtut.edu.sk

qrcode.gif

Server
Debian GNU/Linux, pripojenie do Internetu zabezpečuje INFOVEK, Rodičia (HW, feb. 2009), história webového sídla, správa servera od r.  2002 - P. Štrba.

Mapa stránky

Beží na Drupale
Odoberať Syndikovať